PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500891}

Incepcja

Inception
8,2 621 127
ocen
8,2 10 1 621127
7,8 48
ocen krytyków
Incepcja
powrót do forum filmu Incepcja

Treść z Onet.pl
"Czyżby inspiracją dla labiryntowego scenariusza Christophera Nolana był… komiks o przygodach Sknerusa McKwacza?. W jednym z odcinków bracia Be wkradają się do rezydencji kaczego milionera, gdy ten śpi i podłączają do jego umysłu za pomocą specjalnej aparatury. Przestępcy starają się wydobyć z podświadomości Sknerusa informacje niezbędne do otwarcia skarbca. Kaczor Donald zostaje wysłany do snu wuja (jak Dom Cobb z "Incepcji" grany przez Leonardo DiCaprio), żeby pozbyć się stamtąd braci Be. To bardzo ważna misja. Jeśli bowiem McKwacz obudzi się z nieproszonymi gośćmi we śnie, skończy się to dla niego i dla nich w najgorszy możliwy sposób. Chodzi o 26-stronicowy komiks zatytułowany "The Dream of a Lifetime!", który Boom! Studios opublikowało w maju 2004 roku. Przeczytajcie komiks i przekonajcie się sami, ile prawdy jest w porównaniach, o których od wczoraj trąbią zachodnie media."

Moim Zdaniem jest to zwykłe czepanie się świetnego filmu nad którym Nolan (nad scenariuszem) pracował 10 lat (niektórzy mówią, że 8) a komiks powstał w 2004r. Więc jak dla mnie Incepcja jest oryginalnym pomysłem i świetnym filmem :)

użytkownik usunięty
luki14

Właśnie :) To samo pomyśłałam - 10 lat nad scenariuszem. Zawsze się do czegoś doczepią :)

ocenił(a) film na 6

równie dobrze może być 15... Jak to sprawdzisz?

ocenił(a) film na 9
llcoolm

wierzyc słowom Nolana? chyba, ze ty wiesz lepiej bo siedziales nad nim kazdego wieczoru jak go pisał

ocenił(a) film na 9
Sammy_Jankis

Nolanowi to ja bym nie wierzył. Nawet nie wiemy czy on istnieje naprawdę. Może jest tylko moją projekcją?

ocenił(a) film na 9
luki14

Na studiach to z kumplami zdarzało się schodzić i do czwartego poziomu, a kolezanki to schodziły nawet poziom niżej... Szkoda, że tego nie nagraliśmy, byłby hak na Nolana w sądzie. Plagiat. Nawet z kaczora donalda zerżnął...

użytkownik usunięty
GodFella

przypomina mi się genialny tekst z Zakazanej Planety


".....na imprezie ze szwagrem też tak biegamy krzywo po korytarzu i nikt o tym filmu nie zrobił! "

użytkownik usunięty
luki14

Jakby ktoś chciał wiedzieć ile ten wredny Nolan ukradł pomysłów od kaczora ;)

http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rosa/show.php?num=1&loc=D2002-033&s=date

ocenił(a) film na 8

ten komiks jest lepszy od filmu :d

http://don--rosa.cba.pl/Ducks/Rosa/show.php?s=date&loc=D%202002-033

luki14

Onet.pl naprawdę nie ma o czym pisać... Mogliby chociaż wskazać jakieś filmy SF o tej tematyce, a nie.
Pomijam oczywiście komentarze wybitnych krytyków filmowych pod newsami na tym serwisie - każdy z wysublimowanym gustem, byle tylko wszystko zjechać i skrytykować.

ocenił(a) film na 10
Galadh

Galdah a oglądałeś Mroczne Miasto ? obejrzałem wczoraj i temat jest nawet podobny i jest troche cech wspólnych

luki14

Tak samo było z Avatarerm, że niby był plagiatem Delgo... który wyszedł jakiś czas przed Avatarem.. no i tu również Cameron NAPISANE miał 15 lat wcześniej scenariusz..

Tak to jest jak chcą kase wyłudzić...

luki14

Komiks został wydany w roku 2002 ;]

luki14

A tak w ogóle w 2002 została wydana polskojęzyczna wersja , a sam komiks powstał w latach dziewięćdziesiątych

szkot7

Zbyt dużo podobieństw żeby to był przypadek, zerżnięte z Kaczora Donalda :D

ocenił(a) film na 10
luki14

Ale niektórzy pieprzą głupoty, przed chwilą sprawdziłem, ten komiks po raz pierwszy został wydany w 2002r. Jak dobrze wiemy, pan Nolan pracował nad scenariuszem ok. 10 lat, więc mało prawdopodobne by to on zaczerpnął pomysłu z tego komiksu, jak już coś to odwrotnie. Pozdro

jemusu

Lol. Wiesz że Don Rosa (którego swego czasu byłem wielkim fanem) wydał to w latach 90... Chociażby po kresce można rozpoznać, bo potem zaczeli mu to przerabiać w Fotoszopie.

ocenił(a) film na 10
BaronQV

No to nie wiem. Nie sądzę jednak, by ukradł pomysł.

jemusu

Jest różnica między kradzieżą i inspiracją.

ocenił(a) film na 10
BaronQV

Mi to w sumie obojęcie, tylko ci hejterzy Incepcji i Pana Nolana szukają tylko pierwszego, lepszego argumentu ''jak tu udupić Incepcję"

luki14

Dobrze obmyslane...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones