PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32356}

Adaptacja

Adaptation.
6,9 19 684
oceny
6,9 10 1 19684
7,2 20
ocen krytyków
Adaptacja
powrót do forum filmu Adaptacja

10 na 10 bez żadnego ale

użytkownik usunięty

To moj pierwszy wpis na forum, ale nie bez powodu. Nie mieści mi się w głowie jak ten film moze miec tak niskie oceny. Już chciałem go wyrzucić sugerując się jedynie oceną, dlatego to piszę. Każdy kto ceni sobie dobry "nie-amerykański" film produkcji USA powinien go obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie. U mnie 10/10 za : Nicolas Cage (1), Meryl Streep (2), Chris Cooper (3), portrety psychologiczne głównych postaci (4,5,6), mądre, a jednoczesnie nie narzucające się i nie tknące pompatycznością czy ckliwością cytaty z książki i przemyślenia głównych bohaterów (poza kilkoma) (7) , nietrywialne przeslanie filmu (choc tu może trochę przesadzam) (8), wzrastające przez cały film napięcie i zainteresowanie (na początku oglądałem tylko dla Cage) (9) i wreszcie dziesiąty punkt za to, że pozostawia silne wrażenie nie tylko ze względu na sceny akcji (których niewiele)(10). Według mnie role w "Zostawić Las Vegas" i "Adaptacji" są najlepsze w dorobku Cage'a (spośród filmów które widziałem). Gorąco polecam

Na drugi raz nie sugeruj sie ocena bo ta bywa zwodnicza ;-)
patrz czy sa nagrody
po drugie patrz na opisy, bo niekturzy ludzie to wogule filmow "nie akcji"
i zakreconych komedii nie uznaja

ps tak na marginesie polecam "Godziny" tez GOOD film :)

ocenił(a) film na 10
Dankan

Podpisuję sie pod tym. Takie oceny wystawili głównie idioci (sorry za określenie, ale ja jestem subiektywny do BÓÓÓÓLU), którzy myśleli, że jak Cage, to od razu jakaś napierdalanka. A tu -bęc- i okazuje się, że ten facet też umie grać. Dla mnie osobiście to nie bya komedia. Co prawwda wątki komiczne są, ale ten film jest za głęboki na komedię. Szkoda, ze Donald jest postacią fikcyjną. Hmmmm.. a może Chris jest shizofrenikiem? :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones